Şans Getiren Semboller

Soru: Tanrıcılık'ta Kişinin üzerinde taşıdığı şans getiren semboller var mıdır?

Altaylı Kam Akay Kine bu uğur getiren nesneler hakkındaki soruya şöyle yanıt vermiştir:

"Eğer ben Tanrı'nın oğluysam, bana kimse kötü emel yapamaz, kimse nazar edemez. Tanrı'dan türeyen kişi herhangi birinden kaçmak zorunda değildir. Eğer kendinin Tanrı'dan türediğine inanmıyorsa, yanında semboller taşır ve ucuz bir büyücü haline döner.

İnsan üstünde ancak aile damgalarını taşımalıdır. Aile damgaları giyside olmalıdır. Bunlar eskiden atlara da takılırdı. Evlenince de düğünü hazırlayan ulus, keçeden döşeğin başına erkeğin damgasını işler. Evlilik söz konusu olduğunda iki döşek üst üste iğne ile dikilir. Bir kumaşı iki döşeğin üstüne salar ve dikerler. Bu, birlik olsun anlamına gelir.

Geleneksel giysilerdeki semboller koruma amaçlı değildir; onlar Gök ile temas için yapılır. Daha sonradan bu semboller koruma amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Çünkü, insan agresif olunca, eşitlik prensibi bozulunca bu sembolleri koruyucu olarak kullanmak istemiştir.

Yaşayan insan üzerinde aslında, onu geliştirici sembol olmalıdır. Bu nedenler her zaman aydınlık ve ak hayvanları simgelemek ya da Gök ile irtibatı sağlayan sembolleri kullanmak gerekir. Haç, daire, gökkuşağı renkleri, Güneş, Ay bunlar doğadan alınmış Gök ile irtibatı sağlayan sembollerdir.

(Önemli Not: Unutmayın, haç simgesi paganlardan Hristiyanlara geçmiştir. Daire içindeki haç; güneşi simgeler.)

Tengri inancındaki haç, tüm çizgileri eşit şekildedir, çarmıha benzemez. Almanların svastikasının kökeni bizdedir. Bizimki Gök'ü temsil eder. Bizdeki swastika Güneş yönüne doğru döner, Güneş'e doğru, Güneş istikametinde hareket eder. Hep yukarıya doğru giden, aydınlığı temsil eden bir şey, ama Almanlarınki bizimkinin tersine çevrilmiş halidir. Bu haçın tersine dönmesi agresiflik işaretidir, agresif olayları temsil eder. Karanlık güçleri harekete geçirir.

Tengrici Haç Sembolü

Tengri Sembolü
İnsan vücudu 3 dünya olarak kabul edilir; yani yukarı, orta ve Aşağı Dünya gibi düşünülür ve semboller de ona göre yerleştirilir. Örneğin başta yani vücudun yukarı bölümünde koyun kürkü (göksel hayvan) aşağı bölgelerinde kara hayvan kürkü taşınır.

Nazar Boncuğu ve Kökeni

Bizde de nazardan korunmak için taşlar vardır. Bu taşlar daha sonraki dönemlerde kullanılmaya başlanmıştır. Nazar boncukları bizim soyumuzun bilgilerini kaybetmeye başladığı dönemde kullanılmaya başlanmıştır. Soyunun bildiklerini bilenler için, bu taşların önemi yoktur.

-Gök Tanrı İnancının Bilinmeyenleri

Üzerinizde Taşıyıp Gök ile Temas Kuracağınız 24 Oğuz Damgası


Türk boylarının damgaları, Oğuz Türkleri için bu damgalar kullanılabilir. Ancak genel olarak Anadolu'ya geldiğini bildiğimiz Türkler, şu damgaları da kullanmışlardır:

1 yorum:

 1. Eğer ben Tanrı'nın oğluysam, bana kimse kötü emel yapamaz, kimse nazar edemez
  Eğer kendinin Tanrı'dan türediğine inanmıyorsa, yanında semboller taşır ve ucuz bir büyücü haline döner

  Merhaba sormak istediğim birşey var
  Semboller yoksa nazar neden var
  Ve nazar nedir?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.